Slide background   Tarımsal Üretim Danışmanlığı   Detaylı Bilgi >> 
Slide background   Sera ve İnşaat   Detaylı Bilgi >> 
Slide background   Proje ve Danışmanlık  Detaylı Bilgi >> 
Slide background   İthalat - İhracaat   Detaylı Bilgi >> 
   SERA VE İNŞAAT

Anasayfa > Hizmetlerimiz

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

FİZİBİLİTE VE ETÜD

Fizibilite etütlerinin hazırlanması (işletmenin kar/zarar tablosu, geri dönüşüm yılı, nakit akış tablosu, yatırım harcaması, üretim planı, işletme giderleri, üretim giderleri, finansman planı vb. konuları içerir)

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

KONSTRÜKSİYON

Seralar için modern teknolojik konstrüksiyon seçimini gerçekleştirip proje ve üretim yapılacak bölgeye uygun şekilde dizayn ediyoruz.

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

ISITMA SİSTEMİ

Üretimin gereklerine uygun ve çok yıllık meteorolojik veriler ışığında sera tasarımıda dikkate alınarak ısıtma sistemini tesis ediyoruz. Burada seçim yapılırken sistemin verimli ve ekonomik olmasını tercih ediyoruz.

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

SERA İÇİ DONANIMLAR

Üretime uygun donanımları; termal perde, sinek tülü, yer örtüsü, sirkülasyon fanları, gutter (bitki taşıma yatakları ) ile sera içerisinde üretim süreçlerine uygun ve teknolojik donanımlar kullanarak üretimde verimlilik esaslı bir yapı oluşturuyoruz.

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

SULAMA VE OTOMASTON

İklim verilerine ve ürün çeşidine göre seçilen sulama,gübreleme,ıstma,ısı ve gölge perdesi, sisleme, fanlar v.b. sistemlerin montajı yapıldıktan sonra, sistem tamamen otomatik çalışır. Otomasyon üretimin temelidir.

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

FİDELİK

Tamamen kendi tasarımımız olan fonksiyonel fidelik sistemimizde normal fidenin yanı sıra büyük fide yetiştirilmesine de imkan sağlayarak üretimde verim artışını sağlıyoruz.

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

SUNİ IŞIKLANDIRMA

Bölgenin ışıklanma şiddeti yeterli olmadığı zaman ek suni ışıklandırma sistemi ihtiyaca göre hesaplanır. Yakıtlardan elektrik üretilmesi, sıcak su elde edilmesi, atık gazların değerlendirilerek co2 üretilmesi mümkündür. Böylelikle çevreye zarar vermeden üretim yapılır.

 

Artcan Proje ve Danışmanlık Hizmetleri

İNŞAAT VE MONTAJ

Modern sera yatırımlarında uygulama projeleri hazırlandıktan sonra uzman ekibimiz inşaat ve montaj işlerini yapar.  Bu kapsamda sera sistemlerinin tümümün montajı yapılır ( çelik konstrüksiyon, cam-plastik, termal perde, bitki askı sistemi, bitki taşıma sistemi, ısıtma sistemi, insect-net, suni aydınlatma, elektrik otomasyon, sulama, drenaj, gübre geri dönüşüm sistemi, fan sistemi, soğutma sistemi ve iklim kontrol sistemi). Ayrıca, sera tesisinin, ofisleri, servis yolları, paketleme tesisi, fidelik, sarf malzeme deposu, sosyal tesisleri, su stok havuzu, buffer tank, kazan dairesi gibi işler inşaat şirketimiz tarafından yapılabilir. Bu işler belirlenen iş takvimine göre tamamlanır.